Bornova Dojo, İzmir Aikido, United Aikido Organisation, UAO

facebook izmir aikido, Bornova Dojo, İzmir Aikido,
twitter izmir aikido, Bornova Dojo, İzmir Aikido,

İZMİR AİKİDO OKULU
izmir aikido, bornova aikido, hatay aikido
1999 yılından beri United Aikido Organisation ( UAO ) bünyesinde Mustafa Aygün Sensei’mizin önderliğinde İzmir’de düzenli çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bornova'daki aikido okulumuzun yanı sıra 2011 yılında Hatay'da ve 2012 yılında ise Alsancak'ta olmak üzere 3 noktada ve ayrıca bu noktalardaki çocuk aikidosu gruplarımız ile beraber aynı duygu ve inancı paylaşan; gün geçtikçe büyüyen bir aileyiz.

 

Eğitim Felsefemiz
 

İzmir Aikido Okulumuzda eğitim felsefesi farkındalık ve keşfetmek olarak tanımlanmıştır.

Farkındalık yaşadığımız anın tam anlamı ile yaşamak ve anı yaşarken kendimizde ve çevremizde fiziksel ve ruhsal olan her yaşam türü ile bağlanıda, gözlemde ve içinde olmaktır.

Keşfetmek, yaşadığımız her anda bize dair olan ve bizi etkileyen herşeyi keşfetmek ve henuz yaşamdığımız her türlü duygu, düşünce ve fiziksel etkileşim ve gelişimi aramak, bulmak olarak tanımlanır.

Eğitim tümü ile zorlu fiziksel eğitim yolu ile ruhsal değişimi, gelişimi sağlamak üzerine inşaa edilmiştir. Eğitim sözlü bir öğreti değildir bu nedenle derslerde hoca sözlü eğitimi en az düzeyde tutacak, öğrenciler eğitim süresince konuşmayacaklardır.

Her ne kadar aikido zorlu bir fiziksel eğitimi kapsıyorsa da bir sağlıklı yaşam yöntemi veya kilo alıp verme programı değildir.

Aikido çalışan herkes bedel öder ancak kimse müşteri olmaktan kaynaklanan herhangi bir hakka sahip değildir. Eğitimden hoşnut kalmayanların yapabileceği tek şey derslere son vermektir.

 

 
Bergama Aikido Okulu - Tüm Hakları Saklıdır 2019©